Jak właściwie wdrożyć Magento 2?

Jesteś przedsiębiorcą, który potrzebuje wsparcia w prowadzeniu sklepu internetowego? A może Twoja stara platforma jest wadliwa, a Ty więcej czasu spędzasz na poprawianiu błędów, niż rozwoju swojego biznesu? Poznaj platformę sprzedażową Magento 2, by raz na zawsze podnieść jakość swojego sklepu online.

Na na jakie pytania odpowiada wpis?

  • Czym jest platforma Magento?
  • Jak ją wprowadzić do sklepu internetowego?

Magento, a jego charakterystyczne cechy jako platformy online dla sklepów

Magento to platforma e-commerce pomagająca przedsiębiorcom prowadzącym sklepy online. Opiera się na wielu funkcjach ułatwiających i skracających czas pracy zaplecza sklepu internetowego wielu branż, w tym motoryzacyjnej i elektroinstalacyjnej. Wdrożenie odbywa się za sprawą doświadczonych specjalistów, których wiedza i doświadczenie znacznie usprawnia funkcjonowanie e-biznesu.

Magento – czym dokładnie jest?

Magento, jak już wcześniej wspominaliśmy, to złożona platforma e-commerce typu open source, która skupia w jednym miejscu wszystkie funkcje i informacje na temat sklepu internetowego – wystawianie faktur, obrót na sklepie, ilość towaru, adresy klientów, itp. Magento umożliwia również pełną integrację z systemami już funkcjonującymi w przedsiębiorstwie: ERP, PIM, F-K, CRM. Do dyspozycji są także narzędzia analityczne i monitorujące, porównywarki cen, marketplace – wszystko po to, by jak najbardziej ułatwić i skondensować pracę w sklepie online. Pogrubiony fragment najważniejszy Dzięki temu klienci wdrażanych na ich stronach Magento są w stanie w szybki sposób przygotować przesyłki, monitorować swoje przychody, opłacony towar, statystyki na stronie, a nawet pozycjonować swój sklep w wyszukiwarce.

Dlaczego akurat Magento? Jest to jedna z najpopularniejszych wszechstronnych platform e-commerce w internecie. Działa z powodzeniem od 2008 roku i zapewnia sklepom internetowym maksymalną wydajność. Bardzo dobrze sprawdza się także w optymalizacji SEO i pozwala na prowadzenie kilku sklepów na jednym koncie. Magento jest niezwykle bezpieczne i elastyczne, a to, że stale się rozwija świadczy o jej nowoczesności i podążaniu za trendami e-commerce.

Jak zatem wdrożyć Magneto w swoim sklepie online?

Platforma jest tak łatwa w użyciu i intuicyjna, że każdy właściciel sklepu internetowego, a także jego pracownicy, są w stanie się z nim zapoznać i wdrożyć ją do codziennej pracy. Na początku jednak potrzebna będzie pomoc specjalistów, przykładowo takiej firmy jak Ageno z Bielska-Białej. Obecnie wprowadza ona nie tylko platformę Magento 2 dla swoich klientów, ale także przeprowadza migracje ze starych systemów sprzedażowych oraz m.in. wspiera przedsiębiorców pozycjonowaniu ich strony w wyszukiwarce.

Wdrożenie platformy Magento (obecnie dostępna jest unowocześniona wersja Magento 2) w sklepie internetowym przez firmę w pierwszej kolejności opiera się na dokładnym poznaniu marki klienta. Odkrywanie jej opiera się najczęściej na warsztatach. Następnie specjaliści analizują i indywidualnie podchodzą do każdej z firm, by wprowadzić Magneto 2 w jak najlepszy, najbardziej funkcjonalny sposób. Dalszym krokiem jest projektowanie nie tylko makiety i interfejs użytkownika (UX/UI), ale również rozwiązania techniczne, potem jest następuje budowa, by w końcu przetestować rozwiązania je na stronie klienta. W dalszej części projektu przeprowadzane jest szkolenie klientów i ich pracowników, by w końcu wdrożyć Magento 2 i nadal wspierać kupującego w jego codziennej pracy na tej platformie. Najlepsze firmy wdrażające Magneto 2 przez cały czas mają kontakt z klientem, by oferować mu nowe aktualizacje i cykliczną konserwację systemu.

W jakich branżach sprawdzi się Magento?

Magento jest niezwykle uniwersalną i bardzo wydajną platformą, dlatego też będzie idealne w każdej gałęzi handlu internetowego, od delikatesów spożywczych online, po ubrania, suplementy diety, zabawki, meble, na akcesoriach motoryzacyjnych kończąc. Przykładem na wdrożenie platformy w sklepie motoryzacyjnym jest NOCAR gdzie doskonale możemy zauważyć przejrzystość i komfort w poruszaniu się po stronie. Magneto to także pomoc w sklepach oferujących elektroinstalacje, takie jak jeden z najpopularniejszych na rynku Karel 2. Za sprawą Magento sklepy te dobrze pozycjonują się w wyszukiwarce internetowej, są intuicyjne i zapewniają obsłudze szybką, bezproblemową pracę.

    W czym jeszcze dobre jest Magento?

  1. W widoczności dostępnej na stronie ilości produktów
  2. Niski koszt utrzymania sklepu online
  3. Dużą liczbę gotowych integracji
  4. Zaawansowane rozwiązania funkcjonalne

Jak widać Magento jest w stanie znacznie zmienić pracę podczas obsługi sklepu online. Usprawnia on nie tylko komunikację pomiędzy zamawiającym, a sprzedającym, ale także pomaga właścicielowi sklepu w jego rozwoju i stałym kontrolowaniu strony. Dzięki Magento sklep może obsłużyć maksymalną liczbę klientów w krótkim czasie, co przekłada się na jego namacalny sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *